Kartepe Cad. Çınarlı Mah. No:38 Maşukiye / Kartepe / KOCAELİ
 
 
Odaya Kahvaltı Servisi

Aşıkların Buluşma Yeri Maşukiye'de Sevgililer Günü


Sevgililer günü Roma döneminde Luepercalia adı verilen festival ile kutlanmaya başlanmıştır. 14 Şubat Eski Roma’da doğum, evlilik tanrıçası olan Juno şerefine gerçekleştirilen üç gün süren festival ile kutlanırdı.

2. Claudius döneminde Roma’da erkekler sevdiklerinden ayrılmak istemediklerinden orduya katılacak asker bulmakta güçlük yaşanıyordu. 2.Claudius evlilikleri ve nişanlıkları yasaklayarak bu duruma bir çözüm buldu. Aynı dönemde Roma’da yaşayan papaz Aziz Valentine yasaklara karşı çıkarak çiftleri gizlice evlendirmeye devam etmiştir. Claudius bu durumu öğrenince Valentine’yi hapse atmış sonrada sopa ile dövdürerek öldürtmüştür. Luepercalia’nın başladığı gün olan 14 Şubat Aziz Valentine günü olarak günümüzde de Sevgililer günü olarak kutlanmaya devam ediyor.


Kartepe’nin eteklerinde, Sapanca’nın güney batısında kalan doğasıyla gelen herkesi büyüleyen Maşukiye sevgililer gününü geçirmek için en özel yerdir. Maşukiye ismi “maşuk”  yani “aşık” anlamına gelir. Bölgeye gelen herkesin aşık olduğu Maşukiye Aşuk ile Maşuk gibi birçok efsanenin yaşandığı bir bölgedir. 14 Şubatta unutulmaz bir gün geçirmek için doğasıyla kendisine aşık edecek Maşukiye’nin en güzel yerinde bulunan Motali Life Hotel’de konaklayabilirsiniz. Sevgilinizle Maşukiye’nin doğasında huzur bulurken dilerseniz Sapanca gölünde yürüyüş yapabilir veya Kartepe zirvede karlar içinde çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz.


14 Şubat Cuma akşamı kişi başı 95 TL (alkol hariç) lezzetli yemekler eşliğinde, fasıl keyfiyle aşkın içinden enstrümanların sesiyle geçerek unutulmaz bir gece yaşayabilirsiniz. Sabahleyin Sapanca göl ve dağ manzaralı odalarda güne başlayıp kahvaltınızı da odanızda yapabilirsiniz.


Motali Life Hotel’de Rezervasyonunuzu Nasıl Yapabilirsiniz?

İstanbul’dan yaklaşık 1.5 saatte ulaşabileceğiniz aşkın en romantik yaşanacağı  Maşukların yeri olan Maşukiye’de 14 Şubat’ta sevgililer gününü kutlayıp her şeyden uzakta sadece aşkı yaşarken bölgeye de aşık olacağınız bir hafta sonu geçirmek isterseniz bu linki tıklayarak rezervasyonunuzu internet sayfamız üzerinden tamamlayabilir, dilerseniz de 0262 354 22 70 numaralı telefondan bizlere ulaşarak rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Tüm soru ve görüşleriniz için ise bizlere her zaman yukarıdaki telefon numaralarının haricinde info@motalilife.com e-posta adresimizden de ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz ilgili bir başka yazımız olan Maşukiye’de Motali Life Hotel ile Doğaya Kaçış blog yazımızı da okuyabilirsiniz. 





Sitede Arayın

Diğer Bloglar

  •