Kartepe Cad. Çınarlı Mah. No:38 Maşukiye / Kartepe / KOCAELİ
 
 

Kartepe Kayak Merkezi


Kartepe kayak merkezi, Türkiye’deki en yeni kayak merkezi olarak son derece popülerdir. Sapanca Gölü, ormanları ve doğal güzelliği sayesinde her yıl kış sporlarına ilgi duyan birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. İstanbul’a 1 saatlik uzaklıkta olması ise cazibesini daha da artırmaktadır.

Kartepe kayak merkezinde kayak yapmak için en uygun olan zaman dilimi kış aylarını içeren aralık ve mart dönemi arasıdır.

Kartepe’deki kayak pistlerinde zorluk derecesine göre farklı bölgeler bulunduğundan her türlü kayakçının rahatlıkla kayak yapacağı ortamlar mevcuttur.

Kartepe zirveye çıkış araçla yalnızca 20 dakikadır. Kışın çetin geçen hava koşullarına rağmen Kocaeli Belediyesi tarafından sıkça uygulanan tuzlama ile yollar çoğu zaman açıktır.

Kartepe’yi ziyaret etmek isteyen konukların en çok merak ettiği konu konaklama konusudur. Motali Life Hotel, bölgeye olan yakınlığı nedeniyle en çok tercih edilen oteller arasındadır.

Motali Life Hotel, Kartepe kayak merkezinde eğlenmek isteyen ziyaretçilerimizi transfer hizmeti ile kolaylıkla ulaştırmaktadır. Detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Sitede Arayın

Diğer Bloglar

  •