Kartepe Cad. Çınarlı Mah. No:38 Maşukiye / Kartepe / KOCAELİ
 
 

Kasım Ayının Getirdikleri


Kış ayına hazırlık yaptığımız, yılın on birinci ayı olan Kasım; ayıran, bölen anlamına gelir. Eskiden Anadolu’da kullanılan takvimde yıl ikiye ayrılırdı; Kasım ve Hızır günleri, 6 Mayıs Hızır günleri başlayıp 7 Kasım’da soğukların başlamasıyla biter. Kasım ayında kış kendini göstermeden pastırma sıcakları değerlendirilmesi en güzel zamanlardır. Eğer siz de pastırma yazını Maşukiye’nin güzel doğasında geçirmek isterseniz Motali Life Hotel’de yazdan kalma bu güzel günlerde unutulmaz zamanlar geçirebilirsiniz.

Kasım Ayının Önemli Günleri

Kasım, ülkemiz için yas ayıdır. Kasım ayı 9’u 5 geçedir. Ulu Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yıllıdır. Atatürk’ü andığımız 10 Kasım onun emanetlerini sonsuza dek yaşatmak, onun fikirlerini, duygularını tekrar hissetmektir.

Kasım, başöğretmenimiz Atatürk’tür. Bir ülkenin gelişmesini, kalkınmasını sağlayan ülkenin en önemli değerleri olan öğretmenlerimizi andığımız Kasım ayında, Atamızın öğretmenlere verdiği önemi sözlerinden biri ile anlayabiliriz. “Öğretmenler! Yeni nesli, Cumhuriyet’in özverili öğretmen ve eğitmenleri, sizler yetiştireceksiniz; yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin yeteneğiniz ve özveriniz derecesiyle uygun olacaktır.

Kasım Ara Tatilinde Maşukiye

Kasım ayı kimilerine göre aşkın en güzel yaşandığı mevsimdir. Maşukiye’de aşıklar için huzur dolu, keyifli anlar geçirebilecekleri ambiyansıyla romantik bir tatil için misafirlerini bekliyor. Aynı zamanda Kasım ayı ara tatilinde işlere kısa bir mola vererek çocuklarınızla doğa içinde geziler düzenleyebilirsiniz. Sonbaharın son günlerinde Maşukiye’de aktivitelere katılarak eğlenceli zaman geçirmek için Motali Life Hotel’i tercih edebilirsiniz. Doğanın içinde göl ve dağ manzaralı odalarımızı tercih ederek sabahleyin kuş sesleriyle uyanabilir, ailenizle kahvaltı keyfi yapabilirsiniz.

Doğa tatili için İstanbul’a yakınlığı ile en çok tercih edilen Kartepe Maşukiye’de doğa yürüyüşlerine katılıp yeni yerler, farklı bitki türleri keşfedebilir, dilerseniz maceralı Atv turlarına katılıp akşamları Motali Life Hotel’in size uygun olan konforlu odalarından birini seçebilirsiniz. Eğlence ve konforu bir arada yaşayacağınız Maşukiye’de bu linki tıklayarak rezervasyonunuzu internet sayfamız üzerinden tamamlayabilir, dilerseniz de 0262 354 22 70 numaralı telefondan bizlere ulaşarak rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Tüm soru ve görüşleriniz için ise bizlere her zaman yukarıdaki telefon numaralarının haricinde info@motalilife.com e-posta adresimizden de ulaşabilirsiniz.


Bu yazımızı beğendiyseniz ilgili bir başka yazımız olan Sonbaharda Maşukiye blog yazımızı da okuyabilirsiniz.


* Blog görseli Timothy Eberly’e ait olup, Unsplash sitesinden alınarak kullanılmıştır.

Sitede Arayın

Diğer Bloglar

  •